Święto Pułku – Dni Ułana 2015

W dniach 18 – 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w tegorocznych obchodach Święta 15. Pułku Ułanów Poznańskich – Dniach Ułana 2015. W sobotę 18 kwietnia przy pomniku na ul. Ludgardy w Poznaniu, przed Apelem Poległych, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów poświęconych dziejom Pułku. W piątek 24 kwietnia przedstawiciele klas V i VI reprezentowali społeczność szkolną podczas tradycyjnego wyjazdu na święto 15. Batalionu Ułanów Poznańskich w Wędrzynie, mającego na celu przybliżenie jego uczestnikom współczesnego Wojska Polskiego. W poniedziałek 27 kwietnia grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z gościem honorowym Dni Ułana p. Anną Anders – córką generała broni Władysława Andersa, zorganizowanym przez Zespół Szkół „Dębinka”.

Fotorelacja: