Sukces naszej uczennicy Leny Woźniak!

Dnia  20 marca 2015 roku odbyła się na Wydziale Fizyki oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM II edycja konkursu Horyzonty Matematyki, w którym II miejsce zajęła Lena Woźniak z klasy 6A! Konkurs był zaadresowany do uczniów szkół podstawowych województwa Wielkopolskiego. Organizatorami konkursu byli Gimnazjum nr 12 wraz z Poznańską Fundacją Matematyczną i Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM. Bieżącą edycję konkursu swym patronatem objęło również Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Konkurs polegał na tym, że uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu, do którego później pojawiły się pytania na które musieli odpowiedzieć. W Konkursie wzięło udział ponad 300 uczniów z około 50 szkół podstawowych. Naszej uczennicy Lenie Woźniak serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!