Spotkanie z dogoterapeutą

22 lutego uczniów oddziałów przedszkolnych odwiedziła Pani Anna Dankowska – dogoterapeuta wraz ze swoją suczką rasy Cavalier King Charles Spaniel. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie różne rasy psów oraz sposoby pielęgnacji i opieki nad czworonożnym pupilem. Został poruszony także temat właściwego zachowania w przypadku z obcym psem, a dogoterapeuta zaprezentował jedną z bezpiecznych pozycji zwanych „żółwiem”, która ma za zadanie uchronić najważniejsze części ciała w momencie ataku. Największą atrakcją była wspólna zabawa z suczką oraz pokaz różnych sztuczek i umiejętności. Dzieci były zafascynowane czworonogiem, a kontakt ze zwierzakiem sprawił im ogromną frajdę. Na pamiątkę dzieci otrzymały drobny upominek.