20. rocznica nadania szkole imienia 15. Pułku Ułanów Poznańskich

We wtorek 19 listopada obchodziliśmy 20-lecie nadania imienia szkole. Uczniowie przygotowywali się do tego dnia poprzez udział w konkursach wiedzy o patronie, wykonywanie prac plastycznych, gazetek, a przede wszystkim klasowych proporców, które wystawione zostały w holu szkoły.
Wiedzę na temat patrona oraz wydarzeń sprzed 20 lat przybliżały spotkania klas z zaproszonymi gośćmi i uroczysty apel. W jego części oficjalnej wysłuchaliśmy wystąpień dyr. Anny Kończak, byłej dyrektor szkoły p. Alicji Konarskiej i p. Tadeusza Jeziorowskiego, a także gościa z jednostki w Wędrzynie. Następnie obejrzeliśmy chwytający za serce program artystyczny. Dzięki młodym artystom przenieśliśmy się do czasów odległych w historii Polski, ale też tych bliższych w historii szkoły. Zostali również wyróżnieni laureaci konkursu wiedzy o patronie.
Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się spotkania ze współczesnymi kawalerzystami, którzy opowiadali o trudach swojej służby oraz prezentowali wyposażenie oddziału (zobacz fotorelację).