Finał Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców 2015/2016

W dniu 29.02.2016 r. w hali widowiskowo – sportowej Arena rozegrany został Finałowy Turniej podsumowujący Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców.
W listopadzie 2015 r. do rozgrywek przystąpiło ponad 40 poznańskich szkół podstawowych. Po trzech etapach eliminacji do czwórki najlepszych szkół awansowały: SP nr 7, SP nr 15, SP nr 28 i SP nr 77. Zmagania młodych szczypiornistów przysporzyły wielu emocji samym uczestnikom, ich trenerom oraz licznie zgromadzonym kibicom z poszczególnych szkół. Rywalizacja podczas całych zawodów odbywała się w przyjaznej i sportowej atmosferze oraz w duchu fair play. Ostatecznie Mistrzem Poznania został zespół Szkoły Podstawowej nr 7, który wygrał wszystkie swoje mecze i zakończył rywalizację z 6 punktami. Tytuł wicemistrza Poznania wywalczyła nasza drużyna (z 4 punktami) przegrywając tylko jeden mecz (11 – 13) ze „sportową 7”. Trzecie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 15, a tuż za podium uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 28. W ceremonii zakończenia wzięli udział: Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce Pan Andrzej Kraśnicki, Dyrektor wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Pani Ewa Bąk oraz Członek Zarządu Poznańskiego SZS trener MKS Poznań Pan Doman Leitgeber. Z rąk tak znakomitych gości wszystkie zespoły otrzymały puchary oraz pamiątkowe koszulki, a trzy najlepsze drużyny medale. Biorąc pod uwagę fakt, że jako szkoła nie dysponujemy pełnowymiarową salą sportową sprzyjającą uprawianiu piłki ręcznej, to nasz sukces w postaci srebrnego medalu nabiera szczególnego znaczenia.

Henryk Hnatyk