Euroweek – Szkoła Liderów

W dniach 17 – 21 października 20 uczniów naszej szkoły miało szansę wziąć udział w obozie szkoleniowym – Euroweek – Szkoła Liderów. Po sześciogodzinnej podróży dotarliśmy do celu – willi Wiktorii w Różance, woj. dolnośląskie. Wyjazd miał na celu szkolenie umiejętności społecznych poprzez ćwiczenia w języku angielskim. Podczas naszego pobytu zajęcia prowadzili animatorzy z różnych krajów – USA, Meksyku, Turcji, Indonezji, Wietnamu, Tajlandii oraz Kolumbii. Rano, tuż po śniadaniu odbywał się tzw. energizer – zajęcia mające na celu pobudzenie nas do aktywności. Podczas niego graliśmy w różne gry, bądź tańczyliśmy. Zasadniczą cześć zajęć pracowaliśmy w grupach, dzięki czemu mogliśmy się zintegrować. Odbywały się także bardzo ciekawe prezentacje, w trakcie których wolontariusze prezentowali swoje kraje. Podczas całego wyjazdu panowała pozytywna atmosfera, nauczyliśmy się, że trzeba się dużo uśmiechać oraz nie bać się mówić po angielsku wśród innych osób. Na koniec każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Wróciliśmy naprawdę zadowoleni!

Uczestniczki obozu – Małgorzata Wawrzyniak oraz Julia Szpunar

 

No Images found.