Dziecięca Rada Miasta

Z wielką radością pragniemy poinformować, że w dniu 1 czerwca Małgorzata Biernacka z klasy IIa oraz Aniela Rubach i Barbara Kalinowska z klasy IId zostały laureatkami pierwszej Dziecięcej Rady Miasta. Było to niezwykle prestiżowe wydarzenie, w którym po raz pierwszy dzieci miały okazję stać się Radnymi i obradować wraz z urzędnikami Miasta Poznania. Pan Grzegorz Ganowicz – przewodniczący Rady Miasta Poznania w obecności prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka przedstawił uroczyście laureatów konkursu “MÓJ POZNAŁƒ-MIASTO WIDZIANE OCZAMI DZIECKA” i dokonał nominacji na członkinie Dziecięcej Rady Miasta.
Uczennice udały się na pierwszą sesja Dziecięcej Rady Miasta oraz zwiedzanie urzędu. W tym czasie klasy 2a i 2d spędziły miło czas na dziedzińcu urzędu mając okazję do uczestnictwa w wielu atrakcyjnych warsztatach i animacjach organizowanych przez Fundację Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki Ars. Z okazji Dnia Dziecka życzenia dla wszystkich dzieci złożył Pan Prezydent Miasta Poznania. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie telewizji WTK. Laureatkom serdecznie gratulujemy!