• Matematyczna Liga Zadaniowa trwa od września 2017 r. do maja 2018 r.,
  • Mogą do niej przystąpić uczniowie SP nr 77 z klas IV-VII,
  • Do Ligi można przystąpić w dowolnym momencie i robić dowolnie długie przerwy,
  • W każdym miesiącu ukazują się 3 zadania osobno dla klas IV-VI oraz dla klas VII,
  • Rozwiązania dowolnej liczby bieżących zadań należy przynosić do końca danego miesiąca do p. Tomasza Fellenberga lub wysłać e-mailem na adres tomaszfellenberg@sp77poznan.pl (wówczas decyduje data wysłania e-maila),
  • W pierwszej połowie miesiąca publikowane będą odpowiedzi i rozwiązania zadań z ostatniej rundy ligi, a także wyniki uczestników i ich aktualny ranking ustalony na podstawie sumy punktów z poszczególnych miesięcy,
  • W każdym miesiącu spośród wszystkich uczniów, którzy poprawnie rozwiążą przynajmniej 1 zadanie, wylosowana zostanie osoba, która otrzyma nagrodę-niespodziankę. Ponadto za każde prawidłowo rozwiązane zadanie uczeń otrzymuje “plusa” wliczanego do oceny za aktywność z matematyki.
  • Na zakończenie Matematycznej Ligi Zadaniowej najlepsi zawodnicy w kat. klas IV-VI oraz w kat. klas VII otrzymają dyplomy i nagrody,
  • Sponsorem nagród jest Rada Rodziców.

Aktualny ranking klas IV-VI

(za miesiące IX-II)

Miejsce

Nazwisko i imię

Klasa

Liczba punktów

1.

Biernacka Małgorzata

IV A

36

  Kłyszyński Jakub

VI B

36

  Siuda Mateusz

IV B

36

2.

Piotrowski Igor

IV A

35

3.

Rabinek Maria

V C

32

4.

Wawrzyniak Małgorzata

VI A

31

5.

Komorowska Zuzanna

IV A

30

6.

Bąk Mateusz

IV D

29

7.

Wąsińska Małgorzata

VI A

28

8.

Wąsiński Piotr

IV C

22

9.

Komsta Miłosz

IV A

21

10.

Muszyński Oliwier

VI B

19

11.

Rychlik Mateusz

IV C

12

12.

Kąkolewicz Zofia

V C

11

13.

Gęstwa Mateusz

VI A

10

  Tarkowska Antonina

VI A

10

14.

Nowak Jędrzej

IV D

9

15.

Skorupska Katarzyna

IV A

8

16.

Jesiołkiewicz Gabriela

V B

6

  Kucharski Jakub

IV A

6

  Nowak Jakub

IV A

6

  Słabosz Maksymilian

IV A

6

  Wieczorek Kajetan

VI B

6

17.

Maćkowiak Lena

IV A

5

18.

Juny Witold

IV D

3

  Kulesza Jonasz

IV D

3

  Przybylski Adam

IV D

3

19.

Fiałkowski Mateusz

IV D

2

  Kulesza Laura

V C

2

  Mikołajczak Magdalena

V C

2

Aktualny ranking klas VII

(za miesiące IX-II)

Miejsce

Nazwisko i imię

Klasa

Liczba punktów

1.

Przygoda Aleksander

VII A

36

2.

Kulczyński Mieszko

VII A

35

3.

Setecka Aleksandra

VII B

32

4.

Przybylski Piotr

VII C

23

5.

Rychlik Anna

VII B

12

6.

Kaczkowska Aleksandra

VII B

6

7.

Gajowczyk Amelia

VII B

5