Home » Dla Uczniów » Matematyczna Liga Zadaniowa » V Edycja MLZ (2017/2018)
  • Matematyczna Liga Zadaniowa trwa od września 2017 r. do maja 2018 r.,
  • Mogą do niej przystąpić uczniowie SP nr 77 z klas IV-VII,
  • Do Ligi można przystąpić w dowolnym momencie i robić dowolnie długie przerwy,
  • W każdym miesiącu ukazują się 3 zadania osobno dla klas IV-VI oraz dla klas VII,
  • Rozwiązania dowolnej liczby bieżących zadań należy przynosić do końca danego miesiąca do p. Tomasza Fellenberga lub wysłać e-mailem na adres tomaszfellenberg@sp77poznan.pl (wówczas decyduje data wysłania e-maila),
  • W pierwszej połowie miesiąca publikowane będą odpowiedzi i rozwiązania zadań z ostatniej rundy ligi, a także wyniki uczestników i ich aktualny ranking ustalony na podstawie sumy punktów z poszczególnych miesięcy,
  • W każdym miesiącu spośród wszystkich uczniów, którzy poprawnie rozwiążą przynajmniej 1 zadanie, wylosowana zostanie osoba, która otrzyma nagrodę-niespodziankę. Ponadto za każde prawidłowo rozwiązane zadanie uczeń otrzymuje “plusa” wliczanego do oceny za aktywność z matematyki.
  • Na zakończenie Matematycznej Ligi Zadaniowej najlepsi zawodnicy w kat. klas IV-VI oraz w kat. klas VII otrzymają dyplomy i nagrody,
  • Sponsorem nagród jest Rada Rodziców.

Aktualny ranking klas IV-VI

(za miesiące IX-X)

Miejsce Nazwisko i imię

Klasa

Liczba punktów

1.

Bąk Mateusz

IV D

12

  Biernacka Małgorzata

IV A

12

  Kłyszyński Jakub

VI B

12

  Komsta Miłosz

IV A

12

  Piotrowski Igor

IV A

12

  Rabinek Maria

V C

12

  Rychlik Mateusz

IV C

12

  Siuda Mateusz

IV B

12

2.

Kąkolewicz Zofia

V C

11

3.

Wawrzyniak Małgorzata

VI A

10

4.

Gęstwa Mateusz

VI A

6

  Komorowska Zuzanna

IV A

6

  Kucharski Jakub

IV A

6

  Nowak Jakub

IV A

6

  Słabosz Maksymilian

IV A

6

  Tarkowska Antonina

VI A

6

  Wąsińska Małgorzata

VI A

6

  Wąsiński Piotr

IV C

6

  Wieczorek Kajetan

VI B

6

5.

Muszyński Oliwier

VI B

5

6.

Nowak Jędrzej

IV D

4

7.

Juny Witold

IV D

3

  Kulesza Jonasz

IV D

3

  Przybylski Adam

IV D

3

8.

Fiałkowski Mateusz

IV D

2

  Kulesza Laura

V C

2

  Mikołajczak Magdalena

V C

2

Aktualny ranking klas VII

(za miesiące IX-X)

Miejsce Nazwisko i imię Klasa Liczba punktów
1. Przygoda Aleksander VII A 12
2. Kulczyński Mieszko VII A 11
  Setecka Aleksandra VII B 11
3. Rychlik Anna VII B 7
4. Kaczkowska Aleksandra VII B 6
5. Gajowczyk Amelia VII B 5
6. Przybylski Piotr VII C 3

  • YouTube