• Matematyczna Liga Zadaniowa trwa od września 2017 r. do maja 2018 r.,
  • Mogą do niej przystąpić uczniowie SP nr 77 z klas IV-VII,
  • Do Ligi można przystąpić w dowolnym momencie i robić dowolnie długie przerwy,
  • W każdym miesiącu ukazują się 3 zadania osobno dla klas IV-VI oraz dla klas VII,
  • Rozwiązania dowolnej liczby bieżących zadań należy przynosić do końca danego miesiąca do p. Tomasza Fellenberga lub wysłać e-mailem na adres tomaszfellenberg@sp77poznan.pl (wówczas decyduje data wysłania e-maila),
  • W pierwszej połowie miesiąca publikowane będą odpowiedzi i rozwiązania zadań z ostatniej rundy ligi, a także wyniki uczestników i ich aktualny ranking ustalony na podstawie sumy punktów z poszczególnych miesięcy,
  • W każdym miesiącu spośród wszystkich uczniów, którzy poprawnie rozwiążą przynajmniej 1 zadanie, wylosowana zostanie osoba, która otrzyma nagrodę-niespodziankę. Ponadto za każde prawidłowo rozwiązane zadanie uczeń otrzymuje “plusa” wliczanego do oceny za aktywność z matematyki.
  • Na zakończenie Matematycznej Ligi Zadaniowej najlepsi zawodnicy w kat. klas IV-VI oraz w kat. klas VII otrzymają dyplomy i nagrody,
  • Sponsorem nagród jest Rada Rodziców.

Ranking końcowy klas IV-VI

Miejsce Nazwisko i imię Klasa Liczba punktów

1.

Biernacka Małgorzata

IV A 54
 

Siuda Mateusz

IV B

54

2.

Piotrowski Igor

IV A

53

3.

Kłyszyński Jakub

VI B

52

4.

Komorowska Zuzanna

IV A

48

5.

Rabinek Maria

V C

47

6.

Bąk Mateusz

IV D

35

7.

Wawrzyniak Małgorzata

VI A

34

  Wąsińska Małgorzata

VI A

34

8.

Wąsiński Piotr

IV C

32

9.

Muszyński Oliwier

VI B

23

 

Nowak Jędrzej

IV D

23

10.

Komsta Miłosz

IV A

21

11.

Rychlik Mateusz

IV C

13

12.

Kąkolewicz Zofia

V C

11

13.

Gęstwa Mateusz

VI A

10

  Tarkowska Antonina

VI A

10

14.

Skorupska Katarzyna

IV A

8

15.

Jesiołkiewicz Gabriela

V B

6

  Kucharski Jakub

IV A

6

  Nowak Jakub

IV A

6

  Słabosz Maksymilian

IV A

6

  Wieczorek Kajetan

VI B

6

16.

Maćkowiak Lena

IV A

5

17.

Juny Witold

IV D

3

  Kulesza Jonasz

IV D

3

  Przybylski Adam

IV D

3

18.

Fiałkowski Mateusz

IV D

2

  Kulesza Laura

V C

2

  Mikołajczak Magdalena

V C

2

19.

Konarska Justyna

IV D

1

  Król Oliwia

IV D

1

Końcowy ranking klas VII

 

Miejsce

Nazwisko i imię

Klasa

Liczba punktów

1.

Przygoda Aleksander

VII A

54

2.

Kulczyński Mieszko

VII A

53

3.

Setecka Aleksandra

VII B

42

4.

Przybylski Piotr

VII C

32

5.

Rychlik Anna

VII B

17

6.

Kaczkowska Aleksandra

VII B

6

7.

Gajowczyk Amelia

VII B

5