Bieg z Klasą

W niedzielę 21 września 2014 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w V edycji BIEGU Z KLASĄ wokół jeziora Maltańskiego. Bieg organizowany był przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Partner. Ideą Biegu z Klasą jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu wśród młodzieży i dorosłych, a także zachęcenie uczniów szkół oraz całych rodzin do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Trasa biegu zorganizowana była wokół jeziora Maltańskiego na 2 dystansach – 5,4 km lub 10,8 km do wyboru. Uczestnicy biegu mogli zdecydować podczas biegu czy przebiec trasę krótszą, czy kontynuować bieg podczas drugiego okrążenia jeziora. Każdy uczestnik otrzymywał w pakiecie startowym charakterystyczną pomarańczową koszulkę z logo Biegu z Klasą oraz numer startowy z chipem, a na mecie pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny. Na załączonych niżej zdjęciach widać, że wspólny bieg wokół jeziora Maltańskiego okazał się trafionym pomysłem spędzenia niedzielnego przedpołudnia.

Fotorelacja: