Adopcja serca

Seboya został muzykiem

Z wielką radością informujemy całą Społeczność Szkolną, że nasz podopieczny Seboya ukończył 5-letnia szkołę muzyczną i gimnazjum ogólnokształcące. Wykształcenie muzyczne dla niewidomego chłopaka jest w RPA najlepszym zawodem. Seboya ma już 18 lat i może znaleźć pracę w jednej z grup muzycznych, które grają w restauracjach, barach i na zabawach tanecznych. Jego ulubionym instrumentem jest trąbka.

Bardzo wszystkim dziękujemy, za zaangażowanie w poprawę losu chłopca z odległego kraju, za okazane serce przez te wszystkie lata, za wsparcie podczas charytatywnych koncertów i kiermaszów. Jesteście wspaniali!

To już dwunasty rok udziału naszej szkoły w akcji charytatywnej „Adopcja Serca” . Na początku opiekowaliśmy się dziewczynką z Rwandy – Odile. Teraz ma już 22 lata i potrafi radzić sobie sama. Nie wiadomo, jak potoczyłyby się jej losy bez Waszej pomocy. Potem mieliśmy pod opieką siedmioletniego Antosia z Kamerunu. Bardzo krótko. Zachorował na malarię i zmarł. Było nam bardzo, bardzo smutno… Przez 3 lata opiekowaliśmy się jego starszym bratem - Dawidem.

Teraz czekamy na kolejne „dziecko do adopcji”. Będzie ono z Syberii lub Afryki. Dowiemy się w sierpniu. Trzymajmy kciuki za Seboyę!

Pomogliśmy dzieciom w Aleppo!

W tym roku fundacja Watoto poinformowała nas, że w Aleppo w Syrii pilnie dzieci czekają na leczenie, które  nie ma z czego opłacić. Przekierowaliśmy więc wpłatę z celu „Bilet do Stacji Życie” do Aleppo. Nasza szkoła przesłała 1500 zł na ten cel.

Teraz otrzymaliśmy podziękowania od fundacji i – osobiste – od rodziców wyleczonych dzieci. Przesłali nam zdjęcia maluchów.

To ogromne szczęście mieć możliwość pomagania innym.

To nasi mali podopieczni.

Ewa Miedzińska