Home » Dla Uczniów » Matematyczna Liga Zadaniowa » IV Edycja MLZ (2016/2017)
  • Matematyczna Liga Zadaniowa trwa od września 2016 r. do maja 2017 r.,
  • Mogą do niej przystąpić uczniowie SP nr 77 z klas IV-VI,
  • Do Ligi można przystąpić w dowolnym momencie i robić dowolnie długie przerwy,
  • W każdym miesiącu ukazują się 3 zadania,
  • Rozwiązania dowolnej liczby bieżących zadań należy przynosić do końca danego miesiąca do p. Tomasza Fellenberga lub wysłać e-mailem na adres tomaszfellenberg@sp77poznan.pl (wówczas decyduje data wysłania e-maila),
  • Piątego dnia każdego miesiąca publikowane będą odpowiedzi i rozwiązania zadań z ostatniej rundy ligi, a dziesiątego – wyniki uczestników i ich aktualny ranking ustalony na podstawie sumy punktów z poszczególnych miesięcy,
  • W każdym miesiącu spośród wszystkich uczniów, którzy poprawnie rozwiążą przynajmniej 1 zadanie, wylosowana zostanie osoba, która otrzyma nagrodę-niespodziankę,
  • Na zakończenie Matematycznej Ligi Zadaniowej najlepsi zawodnicy otrzymają dyplomy i nagrody,
  • Sponsorem nagród jest Rada Rodziców.

Aktualny ranking (za miesiące IX-IV)

Lp.

nazwisko i imię

klasa

liczba punktów

1.

Przygoda Aleksander

VIA

46

Rabinek Maria

IVC

46

2.

Andrzejewski Mateusz

IVC

44

Setecka Aleksandra

VIB

44

3.

Kulczyński Mieszko

VIA

43

4.

Kłyszyński Jakub

VB

41

5.

Strugliński Bartosz

VIB

40

6.

Przybylski Piotr

VIC

35

Wąsińska Małgorzata

VA

35

7.

Kulesza Laura

IVC

27

8.

Wawrzyniak Małgorzata

VA

25

9.

Domagała Laura

VB

12

Kąkolewicz Zofia

IVC

12

10.

Diedul Aleksandra

VIA

11

Rogowa Klaudia

VIC

11

Tarkowska Antonina

VA

11

11.

Łuczak Alicja

VA

9

12.

Król Marianna

VIB

8

13.

Ławniczak Julia

VIC

6

Rychlik Anna

VIB

6

14.

Ciesielska Magdalena

IVB

5

Głowacka Paulina

VIA

5

Iwanowska Wiktoria

VA

5

Jencz Zuzanna

IVB

5

Płociennik Natalia

VB

5

Spychała Aleksandra

VA

5

15.

Sajnaj Aleksandra

VB

4

16.

Ćwikła Natasza

VIC

3

W poszczególnych miesiącach nagrodzeni zostali uczniowie:

marzec: Aleksandra Spychała

luty: Mateusz Andrzejewski

styczeń: Antonina Tarkowska

grudzień: Jakub Kłyszyński

listopad: Piotr Przybylski

październik: Małgorzata Wąsińska

wrzesień: Klaudia Rogowa

  • YouTube