X Eko-Rajd

Podobnie, jak w ubiegłym roku 17 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w X EKO-RAJDZIE DROGAMI ROWEROWYMI POZNANIA. W tegorocznej edycji metą rajdu i miejscem rozgrywania konkurencji rajdowych było Miasteczko Ruchu Drogowego w Parku Tysiąclecia. Konkurencje rajdu obejmowały: – test z przepisów i zasad ruchu drogowego, – test eko-wiedzy, – jazdę zręcznościową rowerem, – udzielania pierwszej pomocy, – znajomość fauny i flory parków, lasów Poznania. Głównym celem zorganizowanej imprezy było popularyzowanie roweru, przyjaznego środowisku środka transportu oraz rekreacji i sportu a także popularyzowanie założeń ogólnopolskiej kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu”. Zmagania uczniów dostarczyły dużo radości i pozytywnych wrażeń.