V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

25 września 2015 r., po raz pierwszy w naszej szkole, obchodziliśmy V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas jednej z lekcji klasy III-VI spotkały się na boisku, gdzie Patrole Egzaminacyjne złożone z dwóch uczniów pod opieką nauczyciela przepytywały pozostałych uczniów, a także nauczycieli i innych pracowników szkoły. Dodatkowo patrole egzaminowały rodziców wchodzących tego dnia do naszej szkoły. Osoba egzaminowana mogła zdecydować się na łatwiejszy zakres mnożenia (od 1 do 50) lub trudniejszy (od 1-100), otrzymując odpowiednio odznakę niebieską i czerwoną. Zdobycie dwóch wymienionych odznak było warunkiem otrzymania legitymacji Expert MT. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie. Wielu uczniów zdobyło tego dnia legitymację Expert MT, a dodatkowa nagroda w postaci piątki z matematyki niewątpliwie zmotywowała uczniów.

Jeden z patroli egzaminacyjnych udał się również na ulicę Głogowską, gdzie napotkanych przechodniów “przepytywał” z tabliczki mnożenia. Wielu przechodniów chętnie wzięło udział w egzaminie i wspominało naukę tabliczki mnożenia z czasów swojej edukacji.

Akcja pokazała, że tabliczkę mnożenia wielu zna bardzo dobrze. A co najważniejsze panowała przy tym świetna zabawa! – zobacz zdjęcia (relacja również na stronie lokalnego portalu lazarz.pl – kliknij).

Krótka relacja dźwiękowa z Patrolu Egzaminacyjnego na ulicy Głogowskiej: