Poznańska Liga Orliczek

Poznańska Liga “Orliczek” to cykl turniejów organizowanych przez Urząd Miasta Poznania oraz Akademię Piłki Nożnej „Uniwersytet Futbolu”. Grupa dziewcząt z naszej szkoły pod przewodnictwem trenerki Agnieszki Wichniarek podjęła wyzwanie i stanęła do rywalizacji w turnieju. Podczas każdego spotkania, zespoły zostają podzielone na grupy, mecze rozgrywane są systemem “każdy z każdym”, a następnie półfinały, mecze o miejsce i finał. Jest to jedyny w kraju projekt, którego zamierzeniem jest wychowanie następczyń Ewy Pajor oraz promocja kobiecego futbolu. Dziewczęta naszej szkoły po raz pierwszy w życiu mają możliwość grania w piłkę nożną z innymi szkołami. Jest to dla nich dobra zabawa, a przy okazji nauka umiejętności gry zespołowej doświadczona w praktyce, pod presją publiczności oraz innych drużyn. W obecnie rozegranych spotkaniach zdobyliśmy 4 bramki, w tym jedną zdobytą z rzutu karnego. Po pierwszych trzech spotkaniach rundy jesiennej dziewczęta zajmują 8 miejsce. W rundzie wiosennej odbędą się kolejne trzy spotkania.

Fotorelacja: