Konkurs „Poznajemy na wesoło kraje Unii Europejskiej”

W dniu 6.05.2014 r. w naszej szkole odbyła się piąta edycja konkursu pt.: „ Poznajemy na wesoło kraje Unii Europejskiej”. W bieżącym roku w konkursie udział wzięły trzyosobowe drużyny z dziewięciu szkół podstawowych z Poznania. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę, umiejętności oraz kreatywność w zakresie informacji na temat sześciu państw: Włoch, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii i Polski. Przedstawiciele szkół wykazali się ogromną wiedzą. Zwycięzców trzech pierwszych miejsc wyłoniliśmy dopiero poprzez dogrywkę – rozwiązanie testu z 40 pytaniami na temat Unii Europejskiej.
Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 17, drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 54, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 90.
Od dwóch lat nasz konkurs jest objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Fundatorem tegorocznych nagród byli: Rada Osiedla Św. Łazarz, Rada Rodziców SP 77, Wydawnictwo Nowa Era oraz prywatni sponsorzy.