Święto Patrona i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

29 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole święto Patrona – 15 Pułku Ułanów Poznańskich oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klas 4-6 wzięli udział w uroczystym apelu. Po odśpiewaniu hymnu państwowego zebrani wysłuchali krótkiego przemówienia pani dyrektor. Następnie głos zabrał wieloletni prezes Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich pan Tadeusz Jeziorowski, który pięknie wytłumaczył, dlaczego warto pamiętać o ważnych dla Polski rocznicach i dlaczego powinniśmy być dumni z naszego Patrona. Na koniec części oficjalnej wręczone zostały dyplomy i nagrody zwycięzcom szkolnego konkursu „Mistrz ortografii”: Piotrowi Stachurze z kl. 4c, Kindze Beśce z kl. 5a oraz Zuzannie Ławniczak z kl. 6a. W części artystycznej zaprezentował się chór szkolny prowadzony przez panią Aleksandrę Bartosik oraz recytatorzy z klasy 5c w scenkach przygotowanych na podstawie scenariusza pani Ewy Garczarek. Na scenie słychać było radosne okrzyki: Wiwat 3 maja! Wiwat ułani!

Fotorelacja: