Klasa 5a na festiwalu “Oko kalejdoskopu”

Już po raz drugi uczniowie klasy piątej mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym festiwalu filmów animowanych tworzonych przez dzieci. Po pokazie uczniowie udali się na warsztaty prowadzone przez panią Monikę Kuczyniecką – realizatorkę filmów animowanych i teledysków. Podczas zajęć nasi piątoklasiści dowiedzieli się jak stworzyć animację poklatkową w technice plastelinowej oraz mieli okazję podyskutować o problemie emigracji. Pani Monika uświadomiła uczniom, że to zjawisko w dzisiejszych czasach ma szereg znaczeń, dotyczy zarówno uchodźców napływających do Europy, jak i masowych wyjazdów Polaków do pracy zagranicą. 90 minut warsztatów minęło bardzo szybko, ich zwieńczeniem był króciuteńki filmik, który można obejrzeć poniżej: