Kiermasz charytatywny i koncert świąteczny

Co roku w naszej szkole odbywa się Świąteczny Koncert i Kiermasz Charytatywny. W tym roku spotkaliśmy się w świątecznej atmosferze już 10 grudnia.
Przed koncertem nastąpił finał międzyszkolnego konkursu literackiego klas trzecich poznańskich szkół podstawowych I ty możesz zostać pisarzem. Organizatorka konkursu – pani Aldona Walerczyk – nagrodziła zaproszonych finalistów z 5 poznańskich szkół podstawowych. Natomiast wychowawczynie literackich talentów otrzymały podziękowania za doskonałe osiągnięcia edukacyjne.
Koncert uświetniały występy klas 0 – 3 oraz uczennicy klasy 6 c – Julii Żuromskiej. Uroczystość podzielona była na dwie części. Pierwszą część, z udziałem klas drugich i trzecich prowadziła pani Violetta Grześkowiak. Drugą część z udziałem oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych, prowadziła pani Joanna Kruszczyńska.
W salach na parterze odbywał się kiermasz charytatywny klas 0-3. Wszyscy młodsi uczniowie wraz z rodzicami i wychowawczyniami bardzo zaangażowali się w przygotowanie słodkości oraz świątecznych ozdób na sprzedaż. Frekwencja podczas kiermaszu i chęć wsparcia tegorocznego celu charytatywnego także była wzorowa. Dzięki tak pięknej współpracy udało się zebrać 3377,89 zł.
Tegorocznym celem kiermaszu klas 0-3 była zbiórka pieniędzy na adopcję zwierzątka z zoo. W drodze głosowania uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami i panią wicedyrektor wybierali zwierzątko do adopcji. Wygrała Alpaka biała o imieniu PEPITKA. Koszt rocznej adopcji Alpaki to 600 zł. Pozostałą kwotę przeznaczymy na dofinansowanie pieszego rajdu szkolnego dla klas 0-3.
W sali 101 swoje stanowiska wystawiły klasy 4-8 pod opieką pani Anny Hoffmann. Uczniowie oferowali wiele pięknych ozdób świątecznych. Celem klas starszych była zbiórka funduszy na dożywianie dzieci w Afryce.
Dziękujemy za Państwa hojność, wsparcie oraz wspólnie spędzony czas w przedświątecznej, radosnej atmosferze.

No Images found.