Akcja Żonkile

W tym roku szkolnym nasza placówka po raz pierwszy postanowiła przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej upamiętniającej Powstanie w Getcie Warszawskim. Klasa szósta B omawiała na lekcjach j. polskiego książkę „Arka czasu”, której akcja rozgrywa się między innymi w warszawskim getcie. Aby lepiej zrozumieć sytuację głównego bohatera, uczniowie zapoznali się z problematyką holokaustu, między innymi obejrzeli fragmenty filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”. Kiedy pojawił się pomysł przyłączenia się do akcji Żonkile, szóstoklasistów nie trzeba było szczególnie namawiać. 19 kwietnia – w 74 rocznicę wybuchu powstania – wykonane zostały papierowe żonkile. Uczniowie przygotowali ponad 100 kwiatów. Natomiast 21 kwietnia wywieszone zostały plakaty informujące o akcji, na lekcji j. polskiego uczniowie klasy szóstej B zapoznali się z fragmentami historii żydowskiej dziewczynki – Hany Gofrit, a następnie udali się do kolegów i koleżanek z klas: 4, 5 i 6, aby zapoznać ich z celem akcji oraz wręczyć wykonane przez siebie żółte żonkile.