60-LECIE NASZEJ SZKOŁY

Budowana jako ‘tysiąclatka’, mieszcząca się wtedy u zbiegu ulic Findera i Hetmańskiej, szanowna jubilatka dnia 10. listopada obchodziła swoje urodziny. Uczniowie świętowali tego dnia hucznie – najpierw odbył się oficjalny apel, który dał przestrzeń na wspomnienia o tym, co kiedyś i co dziś, następnie zakopana została kapsuła czasu, w której umieszczone zostały przedmioty wybrane przez uczniów (np. cukier, flagi polska i ukraińska, papierowa legitymacja ucznia, testy ósmoklasisty). W międzyczasie odwiedzać można było salę pamięci z kronikami i zdjęciami Łazarza, oraz zrobione zostało grupowe zdjęcie.
Oficjalne obchody odbyły się po południu w byłej stajni ułanów poznańskich przy ulicy Matejki. W uroczystości wzięli udział pan Mariusz Wiśniewski – wiceprezydent miasta Poznania, pan Robert Gaweł – Wielkopolski Kurator Oświaty, pan Wiesław Banaś – zastępca dyrektora Wydziału Oświaty, inni pracownicy Wydziału Oświaty, pan Michał Andrzejak – prezes Stowarzyszenia ,,Porozumienie dla Twierdzy Poznań’’, radni Rady Osiedla Św. Łazarz, panie dyrektor Alicja Konarska i Anna Kończak, żołnierze z Wędrzyna, Szkolna Rada Rodziców, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, emerytowani pracownicy, uczniowie i przyjaciele szkoły.
« z 3 »