Home » Programy i projekty » Lubię z książką iść przez świat

Listopadowe książkochwile

W listopadzie kontynuowaliśmy nasz projekt „Lubię z książką iść przez świat”. Zorganizowaliśmy miejsce, w którym można było wymieniać się książkami. Teraz tę działalność można kontynuować w bibliotece szkolnej. Jest tam specjalna półka z książkami, które można zabrać, w zamian za inne, przyniesione z domu.
W ramach happeningu „Dlaczego warto czytać” – wspólnie zastanawialiśmy się nad wartościami, które niosą książki. Zapisaliście wiele ciekawych spostrzeżeń. Najczęściej powtarzały się słowa, ze książki uczą nas o świecie i ludziach oraz, że przenoszą nas w do krainy fantazji. Lubimy z nimi wędrować.
Nic dziwnego, że Wisława Szymborska – laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury – powiedziała, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
W holu szkoły można było również przeczytać wiele ciekawych cytatów związanych z książkami wypowiedzianych przez innych słynnych ludzi i obejrzeć ciekawe ilustracje dotyczące książek i czytania.
W tym miesiącu odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzecich „I Ty możesz zostać pisarzem”, w ramach którego dzieci mogły napisać własne opowiadanie na temat „Niesamowite urodziny”. Wzięło w nim udział osiem szkół, które zgłosiły 59 prac.
Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczeniem nagród odbędzie się 11 grudnia podczas świątecznego koncertu charytatywnego. Laureatów serdecznie zapraszamy!

Październikowe wędrówki z książkami

W październiku w ramach projektu czytelniczego „Lubię z książką iść przez świat” w salach klas młodszych powstały biblioteczki, z których dzieciaki mogą korzystać każdego dnia.

Odbywało się także cyklicznie czytanie na dywanie, na które zawsze z niecierpliwością czekaliśmy – i dzieci, i panie wychowawczynie. Wszyscy bardzo lubimy z książką iść przez świat!

Czytać na dywanie będziemy cały rok szkolny. I mam nadzieję, że jeszcze dłużej!

W Oddziale przedszkolnym odbył się konkurs plastyczny, w ramach którego powstały rysunki inspirowane jesiennym wierszem.

Wszystkie były nastrojowe, pełne jesiennych barw. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców.

Oto lista dzieci nagrodzonych i wyróżnionych dzieci:

Nagrody:

– Maja Bednarek