Londyńska przygoda

W dniach 20.03-24.03 grupa 20 uczestników z naszej szkoły pod opieką pani wicedyrektor Pauliny Zajdel i pani Pauli Fracelli zwiedzała stolicę Anglii. Uczniowie z zachwytem poznawali zakątki Londynu, po drodze robiąc niezliczoną liczbę zdjęć, zafascynowani obfitością widoków i wrażeń, jakie miasto bez wątpienia dostarcza.
Londyn zachwycił uczniów wszystkimi swoimi aspektami – gościnnością, przyjaznym nastawieniem, bogactwem atrakcji, kultur, ludzi, zawiłością metra i tych wszystkich linii, a nade wszystko pięknem języka słyszanego zewsząd! Młodzież dzielnie mierzyła się z wyzwaniem komunikacji, stopniowo budując pewność siebie i testując posiadany zasób słownictwa. Początkowe obawy przed pobytem u rodzin bardzo szybko zastąpione zostały chęcią komunikacji i motywacją do odkrywania tego, co nieznane. Wiosna zachwycała uczestników na każdym kroku – dając jeszcze większą energię do odkrywania wszelkich zaułków Londynu. Również tych sklepowych! Gdyż, jak się okazało, marki pożądane przez dzisiejszą młodzież bywają tam tańsze. Jedyne, co nie przypadło do gustu zwiedzającym, to tłumy ludzi w metrze i jedzenie… Ale, że uczniowie szybko nauczyli się angielskiego podejścia do życia (always look on the bright side of life!), błyskawicznie przestało im to przeszkadzać.
W ramach przechadzek grupa odwiedziła królową, podziwiała wiewiórki w parku, piła kawę w Pret-A-Manger albo innych lokalnych miejscach (typu Starbucks 🙂 ), czekała w kolejce na peron Harrego Pottera, zajadała się fish and chips, czekała na zielone światło (mimo, że to dość niespotykane), odkręcała osobno ciepłą i zimną wodę, zachwycając się atmosferą bogactwa i przepychu w Harrodsie i testując inne londyńskie atrakcje. Anglicy byli przemili! Grupa traktowana była preferencyjnie wszędzie – na lotnisku i w kolejkach do atrakcji.

No Images found.