Cypryjska przygoda

9 uczniów z naszej szkoły i 2 nauczycieli spędziło ostatni tydzień (02.12-09.12) w szkole goszczącej w Geri niedaleko cypryjskiej stolicy – Nikozji. Wymiana młodzieżowa, w której uczestniczyli, odbywała się w ramach projektu “MMA, or Magic Maths Around, time” koordynowanego przez naszą szkołę. Uczniowie, razem z rówieśnikami z Cypru i Rumunii, angażowali się w wiele działań związanych z występowaniem matematyki w budynkach. W związku z tym m.in. weszli na szczyt budynku Tower 25, który zdobył prestiżową nagrodę przyznaną przez Council on Tall Buildings and Urban Habitat w roku 2016, a który zaprojektowany został przez słynnego francuskiego architekta Jean Nouvel’a. Co więcej, nasi uczniowie rozmawiali z miejscowym burmistrzem, uczestniczyli w prezentacji przygotowanej przez lokalnego architekta, w trakcie której dowiedzieli się dlaczego matematyka jest tak istotna przy projektowaniu budynków, sami tworzyli prezentacje, oglądali gwiazdy, poznawali życie i sposoby pracy w szkole goszczącej Geri Gymnasio Iona Kai Kolocach. Nasi uczniowie przebywali przez ten czas u rodzin goszczących, co pozwoliło lepiej poznać zwyczaje i tradycje oraz zmuszało do nieustannego używania języka angielskiego jako języka komunikacji. Gościnność cypryjskich przyjaciół i otwartość całego środowiska szkolnego spowodowały, że ten tydzień minął w niezwykle przyjaznej atmosferze i z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników! (fotorelacja – tutaj).